Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Kolejne spotkanie BiblioMALUCHÓW!
Dodano:⌚ 13.06.2019

Kolejne spotkanie BiblioMALUCHÓW!

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie BiblioMALUCHÓW. Zajęcia poświęcone były trzem zmysłom: smaku, węchu oraz dotyku. Dzięki warzywom i owocom dzieci mogły poznać wielu nowych smaków oraz zapachów.   Dziękujemy za udział w zajęciach!   Zajęcia zorganizowano w ramach projektu "BiblioMALUCH" dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

UWAGA! UWAGA!
Dodano:⌚ 13.06.2019

UWAGA! UWAGA!

W dniach: 21 - 28  czerwca br. ze względu na planową inwentaryzację zbiorów Biblioteka w Zdunach będzie NIECZYNNA. W tym okresie - za wyjątkiem piątku 21.06.2019 r. - czynne będą nasze filie w Baszkowie i Konarzewie w stałych godzinach.   Jednocześnie przypominamy iż od 22 czerwca do 1 września 2019 r. Biblioteka nie będzie czynna  w soboty.   Poza tym - jak w ciągu całego roku - czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w stałych godzinach czyli od 10.

BiblioMALUCHY w Konarzewie.
Dodano:⌚ 12.06.2019

BiblioMALUCHY w Konarzewie.

We wtorkowe popołudnie, w filii bibliotecznej w Konarzewie, odbyło się pilotażowe spotkanie „BiblioMALUCHÓW”. Wspólny czas spędziliśmy na zabawach sensorycznych. Rodzice poznali znaczenie sensoryki w rozwoju dzieci oraz nauczyli się organizacji wspólnego czasu wolnego i dobierania zabaw sprzyjających właściwemu rozwojowi. Podkreślona została w tym procesie funkcja głośnego czytania dzieciom książek.

Biblioteka dla każdego
Dodano:⌚ 11.06.2019

Biblioteka dla każdego

Od marca 2019 roku realizujemy projekt „BiblioMALUCH”, który skierowany jest do najmłodszych mieszkańców gminy i miasta Zduny. Zajęcia realizowane są średnio co dwa tygodnie i  rozwijają  dziecięce  zmysły. Informujemy, że - dzięki dofinansowaniu  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w toalecie na II piętrze (obok „Facjatki”, w której odbywają się zajęcia) zamontowany został nasz nowy nabytek – PRZEWIJAK.

Odjazdowy Bibliotekarz już za 7 dni!
Dodano:⌚ 11.06.2019

Odjazdowy Bibliotekarz już za 7 dni!

Serdecznie zapraszamy na rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" już we wtorek, 18 czerwca 2019 roku, zbiórka na placu za bibliotekę o godz. 14.45. Więcej informacji poniżej!

UWAGA! UWAGA!
Dodano:⌚ 10.06.2019

UWAGA! UWAGA!

W dniach : 21 - 28  czerwca br. ze względu na planową inwentaryzację zbiorów Biblioteka w Zdunach będzie NIECZYNNA. W tym okresie - za wyjątkiem piątku 21.06.2019 r. - czynne będą nasze filie w Baszkowie i Konarzewie w stałych godzinach.   Jednocześnie przypominamy iż od 22 czerwca do 1 września 2019 r. Biblioteka nie będzie czynna  w soboty.   Poza tym - jak w ciągu całego roku - czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w stałych godzinach czyli  od 10.

Już JUTRO!
Dodano:⌚ 10.06.2019

Już JUTRO!

Zapraszamy rodziców - mieszkańców Konarzewa - ze swoimi pociechami od 1 roku do 2,5 roczku na spotkanie w ramach projektu: "BiblioMALUCH". Już 11 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 w Filii Bibliotecznej w Konarzewie.   Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie…
Dodano:⌚ 04.06.2019

Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie…

…czyli XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom również u nas! Już pierwszego dnia akcji gościem specjalnym Biblioteki był Pan Aleksander  Sobczak – trener z Akademii Reissa, który  przeczytał ciekawe opowiadanie uczniom klas  II i IV Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz podopiecznym  miejscowego Domu Pomocy Społecznej  dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie.

Wiele się nauczyli i kurs zakończyli.
Dodano:⌚ 04.06.2019

Wiele się nauczyli i kurs zakończyli.

Od marca do końca maja 2019 roku odbywały się zajęcia z obsługi komputera i Intenetu na poziomie podstawowym. Sześciu uczestników spotykało się raz w tygodniu by poznawać tajniki bezpiecznego korzystania z komputera, przegrywania zdjęć oraz tworzenia plików tekstowych i folderów. Na zakończenie słuchacze otrzymali pamiątkowe dyplomy.    Kurs komputerowy został przygotowany i zrealizowany w ramach projektu "W bibliotece się rozwijasz i.

Jak utrzymać dobrą kondycję?
Dodano:⌚ 03.06.2019

Jak utrzymać dobrą kondycję?

W ubiegły czwartek w filii bibliotecznej w Baszkowie odbyły się zajęcia z terapii mózgu, które poprowadziła psycholog - Sylwia Minta. Po warsztatach z gimnastyki mózgu, odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką, Karoliną Jaskólską - Motyl. Karolina opowiedziała o sposobach na poprawienie formy fizycznej oraz pokazała proste ćwiczenia, jakie można wykonać w domu.

Z wizytą w lesie.
Dodano:⌚ 30.05.2019

Z wizytą w lesie.

Podczas dzisiejszego „Spotkania (nie tylko) z pasjami” grupa Seniorów wyruszyła na spacer do lasu. Na miejscu spotkaliśmy się z Marcinem Woźniakiem, leśniczym z Nadleśnictwa Krotoszyn. Marcin opowiedział o zwierzętach, jakie można spotkać w pobliskich lasach, kiedy najlepiej wybrać się na spacer, aby zobaczyć sarnę czy daniela oraz jak się zachować, gdy zobaczymy wilka, czy lochę.

Trening i rozwój mózgu już dziś!
Dodano:⌚ 30.05.2019

Trening i rozwój mózgu już dziś!

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach z treningu i rozwoju mózgu. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w czwartki o godz. 10.00, a prowadzi je Pani Sylwia Minta. Kolejne spotkanie już dziś!  Sylwia Minta - psycholog, doradca zawodowy. Prowadzi zajęcia skutecznego uczenia się oraz rozwijania potencjału twórczego. Jest certyfikowanym trenerem I i II stopnia Gimnastyki Mózgu.

W wakacyjnej bibliotece świat poznajesz!
Dodano:⌚ 29.05.2019

W wakacyjnej bibliotece świat poznajesz!

Nasze biblioteki przyjmują zapisy na zajęcia wakacyjne dla dzieci od 7 do 10 lat w terminach: Zduny: od 1 do 5 lipca 2019 roku Baszków: od 8 do 12 lipca 2019 roku Konarzew: od 15 do 19 lipca 2019 roku.   Serdecznie zachęcamy do zapisów. Liczba miejsc ograniczona.   Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

BiblioMALUCH w Konarzewie!
Dodano:⌚ 27.05.2019

BiblioMALUCH w Konarzewie!

Zapraszamy rodziców - mieszkańców Konarzewa - ze swoimi pociechami od 1 roku do 2,5 roczku na spotkanie w ramach projektu: "BiblioMALUCH". Już 11 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 w Filii Bibliotecznej w Konarzewie.   Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Ruszyły zapisy na rajd rowerowy!
Dodano:⌚ 27.05.2019

Ruszyły zapisy na rajd rowerowy!

Serdecznie zachęcamy do udziału w VII rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz już 18 czerwca br. o godz. 14.45. Więcej informacji poniżej lub pod nr telefonu 62 721 51 72.

Nowi przyjaciele książek.
Dodano:⌚ 27.05.2019

Nowi przyjaciele książek.

Dzisiejszy dzień rozpoczęła wizyta przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Zdunach. Grupa Zajączków i Sówek przyszła by porozmawiać o książkach. Spotkanie minęło na wspólnych zabawach i pracach plastycznych.

Po raz piąty odwiedzili bibliotekę!
Dodano:⌚ 27.05.2019

Po raz piąty odwiedzili bibliotekę!

W piątek, 24 maja 2019 roku odbyło się już piąte spotkanie z projektu „Nasza Mała Biblioteka” realizowanego z klasą I a  Szkoły Podstawowej w Zdunach. Główny bohater spotkania - badacz przyrody, zauważył na swoim zaśnieżonym podwórku ślady nieznanego jednonożnego stworzenia. Czyżby to był skoczkowąż albo lunatykująca papuga? Dzieci szybko poradziły sobie z zadaniem i odkryły tajemniczą osobę zostawiającą ślady.

Zapraszamy na rajd!
Dodano:⌚ 24.05.2019

Zapraszamy na rajd!

Serdecznie zachęcamy do udziału w VII rajdzie rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz już 18 czerwca br. o godz. 14.45. Więcej informacji poniżej lub pod nr telefonu 62 721 51 72.

Rajd u... sąsiadów.
Dodano:⌚ 24.05.2019

Rajd u... sąsiadów.

Rozpoczęliśmy właśnie przygotowania do zdunowskiego VII Rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz" , a tu prezentujemy wizytę uczestników krotoszyńskich bibliotekarzy i sympatyków bibliotek i rowerów w naszej Filii Bibliotecznej w Konarzewie. Trasa rajdu krotoszyńskiego wiodła m.in. przez Konarzew stąd propozycja obejrzenia naszej placówki. Dziękujemy za Państwa uznanie dla warunków, jakie stworzyliśmy mieszkańcom Konarzewa.

BiblioMALUCHY w świecie kolorów.
Dodano:⌚ 22.05.2019

BiblioMALUCHY w świecie kolorów.

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne - siódme - zajęcia w ramach projektu "BiblioMALUCH". Tym razem dzieci poznawały kolory i kształty za pomocą książek oraz zabawek.    Projekt dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Salama!
Dodano:⌚ 21.05.2019

Salama!

Tak przywitała dzieci Pani Zofia Markiewicz, która już po raz drugi przyjęła nasze zaproszenie do biblioteki. Tym razem o swojej podróży na Madagaskar opowiedziała uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej w Baszkowie.    

 #biblioteka
Dodano:⌚ 20.05.2019

#biblioteka

Począwszy od roku 2004 – w dniach od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wcześniej zapraszaliśmy Państwa do udziału w spotkaniach. Dziś pora na podsumowanie tego XVI już Tygodnia Bibliotek. Środa 8 maja to w Zdunach kolejne warsztaty z cyklu „BiblioMALUCH”, a czwartek to niezwykle ciekawe warsztaty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zdunach: „Jak powstaje książka”.

Wznawiamy spotkania!
Dodano:⌚ 20.05.2019

Wznawiamy spotkania!

 Nasza koleżanka – Ewelina Zielińska gościła na piątkowym zebraniu  członków  Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy by się przedstawić i zachęcić do kontynuowania systematycznych spotkań terapeutycznych w naszej Bibliotece, a także do korzystania z zajęć, realizowanych przez nas w ramach projektów. Sympatyczna rozmowa przyniosła efekty – wznawiamy zajęcia po przerwie wakacyjnej bo już wiemy, w czym możemy wesprzeć  osoby niepełnosprawne i ich rodziny , a także co im zaproponować z bibliotecznych ofert.

Więcej ćwiczeń to młodszy mózg na starość!
Dodano:⌚ 18.05.2019

Więcej ćwiczeń to młodszy mózg na starość!

Od kilku lat w naszej bibliotece odbywają się zajęcia z treningu mózgu, które prowadzi Pani Sylwia Minta.  Ludzka pamięć zachowuje się podobnie jak mięśnie – jeśli nie poddajemy jej systematycznemu wysiłkowi, lecz używamy stale rozmaitych „podpórek”, szybko słabnie i zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Systematyczny trening pozwoli utrzymać ją w znakomitej kondycji.

Czy warto oszczędzać?
Dodano:⌚ 18.05.2019

Czy warto oszczędzać?

Oczywiście, że warto! A na to oraz wiele innych pytań dyskutowaliśmy podczas czwartkowego "Spotkania (nie tylko) z pasjami", którego gościem była Karolina Grzelak z Banku Spółdzielczego w Krotoszynie - Oddział w Zdunach. Pani Karolina opowiedziała o metodach oszustów internetowych oraz o tzw. "oszustach kartowych". Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami oraz z zainteresowaniem oglądali filmy przygotowane przez Panią Karolinę.

Bibliotekarskie święto.
Dodano:⌚ 16.05.2019

Bibliotekarskie święto.

VI Tydzień Bibliotek dobiegł końca. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, dzięki której podkreśla się znaczenie różnorodnych form wydarzeń i usług, przygotowywanych w bibliotekach, a także zwraca się uwagę na prestiż zawodu bibliotekarza. Od początku akcji - jej pierwszy dzień czyli 8 maja to nasze święto, o którym pamiętali pracownicy i dzieci z Publicznego Przedszkola oraz uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Zdunach.

Trening i rozwój mózgu w Bibliotece!
Dodano:⌚ 16.05.2019

Trening i rozwój mózgu w Bibliotece!

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach z treningu i rozwoju mózgu. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w czwartki o godz. 10.00, a prowadzi je Pani Sylwia Minta. Kolejne spotkanie już dziś!  Sylwia Minta - psycholog, doradca zawodowy. Prowadzi zajęcia skutecznego uczenia się oraz rozwijania potencjału twórczego. Jest certyfikowanym trenerem I i II stopnia Gimnastyki Mózgu.

O bankowości elektronicznej.
Dodano:⌚ 15.05.2019

O bankowości elektronicznej.

Już jutro, o godz. 11.00, odbędzie się kolejne "Spotkanie (nie tylko) pasjami". Gościem będzie Pani Karolina Grzelak z Oddziału Banku Spółdzielczego w Zdunach.    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Moja książka.
Dodano:⌚ 14.05.2019

Moja książka.

W  poniedziałkowy poranek, 13 maja br., w kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek 2019, Filię Biblioteczną w Konarzewie odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi przejść od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza do momentu gdy trafi na półki księgarni czy biblioteki. 

Uwielbiam być mężczyzną!
Dodano:⌚ 13.05.2019

Uwielbiam być mężczyzną!

W piątkowy wieczór, 10 maja 2019 roku zaprosiliśmy mieszkańców Zdun i okolic na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej, która jest autorką takich książek jak: „Siódmy rok”, „Kolejny rozdział”, „Płótno”, „Pięć minut Raisy”, czy „Zaciszny Zakątek”. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "W bibliotece się rozwijasz i.

To już DZIŚ!
Dodano:⌚ 10.05.2019

To już DZIŚ!

Już dziś wieczór autorski Agaty Kołakowskiej! Spotkanie z pisarką odbędzie się o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

Oni już wiedzą jak powstaje książka!
Dodano:⌚ 10.05.2019

Oni już wiedzą jak powstaje książka!

9 maja w Bibliotece w Zdunach oraz Filii w Baszkowie odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Jak powstaje książka”. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Tyluś-Malak z Wydawnictwa „Kurza Stopka”. W spotkaniu wzięła udział grupa dzieci – uczniów Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz w Baszkowie. Warsztaty dotyczyły procesu powstawania książek. Zadaniem uczestników było utworzenie własnej książki przy użyciu różnych technik.

Pięknie czytali i wiersze Tadeusza Kubiaka poznali!
Dodano:⌚ 09.05.2019

Pięknie czytali i wiersze Tadeusza Kubiaka poznali!

Wczoraj, z okazji Tygodnia Bibliotek w  Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbył się konkurs pięknego czytania wierszy Tadeusza Kubiaka - poety, satyryka, autora utworów dla dzieci i słuchowisk radiowych. Postanowiliśmy przypomnieć  utwory Tadeusza Kubiaka, dlatego że, w tym roku-  za kilka dni a dokładnie 16 maja - przypada 95 rocznica urodzin, a 3 czerwca - 40 rocznica śmierci autora.

Od dziś trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK!
Dodano:⌚ 08.05.2019

Od dziś trwa TYDZIEŃ BIBLIOTEK!

Co roku, od 8 do 15 maja trwa Tydzień Bibliotek - ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od roku 2004 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Nasza biblioteka wraz z filiami przygotowała bogaty program spotkań, warsztatów i zajęć promujących książkę i bibliotekę. Hasłem tegorocznej edycji jest: #biblioteka.

Już za 3 dni!
Dodano:⌚ 07.05.2019

Już za 3 dni!

Już dziś zapraszamy na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej. Spotkanie z pisarką odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 roku o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.
Dodano:⌚ 06.05.2019

Czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste.

Tak recytowały dzieci z Przedszkola Publicznego w Konarzewie w czasie naszego dzisiejszego spotkania z okazji minionego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki poznały symboliczne znaczenie barw polskiej flagi, dlaczego symbole narodowe trzeba szanować oraz kiedy należy wywieszać flagę Polski.      Spotkanie odbyło się w ramach cyklu"Bibliotekarz w przedszkolu" 

Agata Kołakowska w Zdunach!
Dodano:⌚ 30.04.2019

Agata Kołakowska w Zdunach!

Już dziś zapraszamy na wieczór autorski Agaty Kołakowskiej. Spotkanie z pisarką odbędzie się w piątek, 10 maja 2019 roku o godz. 18.00. A więc... warto już zarezerwować czas i przyjść do naszej biblioteki, by poznać osobiście autorkę takich książek jak: "We dnie, w nocy", "Wyrok na miłość", "Siódmy rok" czy "Płótno"! Taka okazja może się nie powtórzyć, to jedyne spotkanie Agaty Kołakowskiej w maju w Wielkopolsce.

O świętach majowych.
Dodano:⌚ 29.04.2019

O świętach majowych.

Podczas dzisiejszego spotkania w Niepublicznym Przedszkolu Parafialnym rozmawialiśmy o nadchodzących świętach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat polskiej flagi, hymnu czy godła.    Spotkanie odbyło się w ramach cyklu: "Bibliotekarz w przedszkolu".

Biblioteka w weekend majowy.
Dodano:⌚ 29.04.2019

Biblioteka w weekend majowy.

Pogoda nie rozpieszcza, więc serdecznie zapraszamy do wypożyczania zbiorów: książek, czasopism oraz audiobooków - na długi weekend majowy. Nasze biblioteki będą czynne dla Państwa w następujących dniach i godzinach:   Biblioteka w Zdunach: 1 i 3 maja - zamknięte; 2 maja - czynne w godzinach: 10.00 - 18.00, 4 maja czynne od 9.00 do 12.00.  Filia biblioteczna w Baszkowie: od 1 do 3 maja - zamknięte Filia biblioteczna w Konarzewie: 1 i 3 maja - zamknięte; 2 maja - czynne w godzinach: 13.

O zdrowie dbają, ruchu zażywają!
Dodano:⌚ 26.04.2019

O zdrowie dbają, ruchu zażywają!

W czwartkowe południe odbyło się kolejne „Spotkanie (nie tylko) z pasjami”. Tym razem gościem Biblioteki była fizjoterapeutka, Karolina Jaskólska – Motyl. W pierwszej części spotkania Pani Karolina opowiedziała o problemach zdrowotnych osób nieaktywnych fizycznie, w interesujący sposób przedstawiła uczestnikom spotkania zagadnienia związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia, udzielając  porad jak dbać o zdrowie, jak prawidłowo się odżywiać  i prowadzić aktywny tryb życia.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 16.0620.06 - Światowy Dzień Uchodźcy
21.06 - Święto Muzyki
22.06 - Dzień Muzyki Europejskiej
23.06 - Dzień Ojca
24.06 - Dzień Przytulania
25.06 - Dzień Stoczniowca

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00