Dodano:⌚ 16.09.2013

Dyskusyjny Klub Książki „Pożeracze”

Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Zduny działa od kwietnia 2007 roku w ramach projektu Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich promocji czytelnictwa i sektora książki „Tu Czytamy”.  Adresowany jest do czytelników, którzy chcą rozmawiać wspólnie o czytanych
książkach. Obecnie członkami naszego Klubu są osoby dorosłe.  Na spotkaniach rozmawiamy o różnych rodzajach literatury, wymieniamy poglądy, konfrontujemy gusta i recenzujemy.  Mamy możliwość spotkań z autorami książek, które omawiamy. Gościliśmy
Beatę Ostrowicką, Lilianę Bardijewską, a także braliśmy udział w spotkaniu z  Anną Onichimowską i Barbarą Kosmowską, w 2018 roku gościła u nas Katarzyna Bonda.

Dyskusyjny Klub Książki nie zamyka się w stałym składzie członków - zaprasza  wszystkich tych, którzy kochają książki i chcą czerpać przyjemność z ich lektury!

DKK  w Zdunach poleca, bo warto przeczytać:

Herbich-Zychowicz Anna "Dziewczyny z Powstania”

Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: „Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić”. Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna.

Usłyszmy głos dziewczyn z Powstania.

Sparks Nicholas - "We dwoje"

32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Vivian. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

Bielecki AdamSzczepański Dominik

Ta książka to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego osobnej drodze z górniczych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

„Możesz zostać w życiu, kim chcesz. Byleby nie górnikiem” ? usłyszał od ojca młody Adam Bielecki. Dorosły Adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej.

Tokarczuk Olga "Bieguni"

Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych na świecie powieści ostatnich lat, wydana w 2007 roku w Wydawnictwie Literackim.

Co mamy wspólnego z biegunami - prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów?
Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów - Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków.
Ta powieść nie ma granic - dzieje się na całym świecie.

Dzień Służby Więziennej

26.04 - Dzień Drogowca i Transportowca