Otwarte Zabytki

Dodano:⌚ 10.12.2013

Twórz z nami obywatelski katalog zabytków.

„Otwarte zabytki” to projekt Centrum Cyfrowego Projekt: Polska. Pragniemy ułatwić obywatelom dostęp do wiedzy o polskich zabytkach i zaangażować do działań na rzecz ich ochrony. Przyłączyliśmy się do projektu 9 maja 2013 r. Od tamtego czasu do końca czerwca osoby Bardzo Dorosłe spotykały się co tydzień w czwartki by uzupełniać informacje o zabytkach na terenie gminy Zduny. Dodatkowo Seniorzy, którzy chętnie dzieli się swoją wiedzą nt. zabytków chodzili także i „pstrykali” zdjęcia by później dodać je na stronę www.otwartezabytki.pl. Informacje zostały uzupełnione m.in. na temat kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Zdunach, Ratuszu w Zdunach. Na okres wakacji projekt został zawieszony, a już w Nowym Roku kontynuacją projektu zajmą się Seniorzy w Baszkowie, ze względu na remont Biblioteki Publicznej w Zdunach. Oczywiście wszystkich chętnych nie tylko z Baszkowa – zachęcamy do udziału i dzielenia się swoją wiedzą.

OTWARTE ZABYTKI