Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Tydzień Zakazanych Książek 2017!
Dodano:⌚ 25.09.2017

Tydzień Zakazanych Książek 2017!

W dniach 24-30 września br. obchodzimy światowy Tydzień Zakazanych Książek (TZK, Banned Books Week). Jest to wydarzenie, które ma na celu zwrócenie publicznej uwagi na kwestie cenzury i wycofywania publikacji. TZK organizowany jest rokrocznie (od 1982 r.) przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (ALA) i jest związany z celebrowaniem 1. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, gwarantującej m.

Kolejna … Młoda, zdolna i… ze Zdun
Dodano:⌚ 22.09.2017

Kolejna … Młoda, zdolna i… ze Zdun

Z cyklu, organizowanego  z okazji 750 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu - „Młodzi, zdolni i… ze Zdun” – odbyło się spotkanie z  bizneswoman -  Agnieszką Rembak Contreras, która powiedziała o swojej pracy zawodowej. Podkreślała wielokrotnie, iż praca stała się dla niej prawdziwą pasją, a jednocześnie cały czas pomaga spełniać kolejne marzenia.

Paczka literacka w naszej bibliotece!
Dodano:⌚ 22.09.2017

Paczka literacka w naszej bibliotece!

Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka wraz z obiema filiami znalazła się na liście uczestników akcji „Paczka literacka”, zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach inicjatywy każda biblioteka, która wyraziła chęć uczestnictwa, mogła otrzymać bezpłatny pakiet zawierający 21 książek oraz dwa audiobooki.

Zapraszamy na spotkanie!
Dodano:⌚ 20.09.2017

Zapraszamy na spotkanie!

Już w czwartek, 21 września br. o ogodz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Bez granic - warsztaty komputerowe
Dodano:⌚ 19.09.2017

Bez granic - warsztaty komputerowe

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty komputerowe w naszej bibliotece. Podczas spotkań będzie można nauczyć się korzystania z komputera i Internetu, wyszukiwania potrzebnych wiadomości, a także obsługi portali społecznościowych. Zapisy pod numerem 62 721 51 72 lub osobiście w Bibliotece przy ul. Sienkiewicza 9 w Zdunach.

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!
Dodano:⌚ 18.09.2017

Wyjątkowe spotkanie już w czwartek!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", którego gościem będzie Agnieszka Rembak Contreras. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Dyskusyjny Klub Książki po wakacjach
Dodano:⌚ 15.09.2017

Dyskusyjny Klub Książki po wakacjach

Minęły wakacje i wznawiamy nasze spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W środę, 20 września br., o godz. 10.00 Panie i Przyjaciele Zdunowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy spotkają się w w Naszej Bibliotece by porozmawiać o życiu, problemach dnia codziennego. A wszystko to będzie inspirowane książką Agnieszki Olejnik "Zabłądziłam", która wciąga, zaraża, nie pozwala odejść.

Młoda, zdolna i..ze Zdun!
Dodano:⌚ 14.09.2017

Młoda, zdolna i..ze Zdun!

Zapraszamy ana kolejne wyjątkowe spotkanie z cyklu: "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy z osobami towarzyszącymi!

Ekolodzy są wśród nas
Dodano:⌚ 12.09.2017

Ekolodzy są wśród nas

W poniedziałek, 11 września br. do Filii Bibliotecznej w Konarzewie przybyła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, by uczestniczyć w pierwszych  w tym roku szkolnym, warsztatach ekologicznych. Na początku wytłumaczyliśmy sobie dlaczego segregujemy śmieci, przypomnieliśmy też zasady ich segregowania. Powiedzieliśmy sobie także, w jaki sposób można potem wykorzystać posegregowane i przetworzone śmieci.

Przytulmy się do drzew.
Dodano:⌚ 07.09.2017

Przytulmy się do drzew.

Informujemy, iż przedłużamy wystawę obrazów wykonanych z kory drzew autorstwa Pani Marii Dryll Marciniak do 14 października br.  Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00. 

Warto przeczytać!
Dodano:⌚ 31.08.2017

Warto przeczytać!

Przypominamy- przez cały okres wakacyjny, JESTEŚMY DLA WAS od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Począwszy od 02 września zapraszamy także w soboty w godzinach od 9.00- 12.00.   Po urlopach wypoczynkowych bibliotekarzy - obie FILIE BIBLIOTECZNE ( w Baszkowie i Konarzewie) otwarte są w stałych godzinach. Zapraszamy!  

Zapraszamy!
Dodano:⌚ 28.08.2017

Zapraszamy!

Jeszcze tylko do  14 września br. czynna jest wystawa obrazów Marii Dryll Marciniak, wykonanych z kory brzozy, zatytułowana "Przytulanie do drzew". Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00.   

Aktywne wakacje!
Dodano:⌚ 22.08.2017

Aktywne wakacje!

W czwartek, 17 sierpnia br. zorganizowana została kolejna wycieczka rowerowa. Tym razem do grupy rowerzystów z Baszkowa, dołączyli także Zdunowianie. Trasa rajdu wiodła ze Zdun do Baszkowa, a następnie do Jutrosina.Na miejscu zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej. Mieliśmy okazję zwiedzić całą firmę, gdzie widzieliśmy halę produkcyjną, magazyn, laboratorium oraz pola, na których rosły tysiące gatunków kwiatów oraz warzyw.

Młodzi, zdolni, i ... ze Zdun!
Dodano:⌚ 16.08.2017

Młodzi, zdolni, i ... ze Zdun!

To kolejne spotkanie z cyklu :” Młodzi, zdolni i… ze Zdun”, którego bohaterką była  zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Wielu mieszkańcom kojarzy się jako zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego IMPULS przy Szkole Podstawowej w Zdunach. W trakcie przygotowanej  prezentacji multimedialnej wspomniała też o aktywności w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

To już DZIŚ!
Dodano:⌚ 14.08.2017

To już DZIŚ!

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z cyklu "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", zorganizowanego z okazji jubileuszu 750 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Gościem Biblioteki bedzie zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, zatem zapraszamy w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 18.00!  Wstęp wolny :) Dodatkowo informujemy, iż do końca sierpnia br.

Wspominamy...
Dodano:⌚ 03.08.2017

Wspominamy...

Informujemy, iż w wieku 88 lat zmarła Wanda Chotomska. Pisarka i autorka wierszy dla dzieci. Gościliśmy Autorkę w 2007 roku. Niektórzy młodzi czytelnicy otrzymali z rąk Pani Wandy nagrody w jednym z bibliotecznych konkursów literackich. Rozpoznajecie się?... 

Młoda, zdolna i.. ze Zdun!
Dodano:⌚ 03.08.2017

Młoda, zdolna i.. ze Zdun!

Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z cyklu "Młodzi, zdolni i ...ze Zdun", zorganizowanego z okazji jubileuszu 750 - lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Gościem Biblioteki bedzie zdunowianka, obecnie mieszkająca w Colfax w Karolinie Północnej - Katarzyna Krztoń Tickle. Zapowiada się wyjątkowy wieczór, zatem zapraszamy w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 18.00!   Wstęp wolny :)  

Super wakacje w Bibliotece!
Dodano:⌚ 01.08.2017

Super wakacje w Bibliotece!

Od 24 do 31 lipca br. w Filii Bibliotecznej w Konarzewie odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci. Podczas spotkań dzieci poznawały bohaterów wielu bajek. Z Jasiem i Pusią wybały się na wakacje, Calineczce pomogły uwolnić się od złej ropuchy, z Franklinem pojechały na obóz, a Kopciuszkowi pomogły w odddzieleniu fasoli od kaszy, by mogła też być na balu. Poznały kucykową krainę Ponyville i "sznekę z glancem" czyli elementarz gwary poznańskiej.

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!
Dodano:⌚ 24.07.2017

Wyjątkowa wystawa w Bibliotece!

Zapraszamy do oglądania wystawy Marii Dryll - Maciniak. Obrazy Pani Marii stworzone są z kory drzew, dlatego są wyjatkowe i rzadko spotykane. Autorka obrazów o swojej oryginalnej technice: „moja technika własna to inaczej układanie obrazu z kawałków kory brzozowej; improwizowanie - bez szkicowania "malowanie" brzozą jak akwarelą..." Wystawa trwać będzie do końca sierpnia br.

Z wizytą w bibliotece!
Dodano:⌚ 20.07.2017

Z wizytą w bibliotece!

Baszków i Jutrosin łączy nie tylko granica powiatów krotoszyńskiego i rawickiego, ale również rodzina Czartoryskich, którzy posiadali tutaj posiadali swoje dobra i do czasów wojny zamieszkiwali te tereny. Grupa czytelników i miłośników baszkowskiej biblioteki postanowiła odwiedzić te miejsca i wybrała się na wycieczkę rowerową śladami ostatnich z rodu Czartoryskich zamieszkałych w tych stronach, czyli księcia Olgierda i księcia Aleksandra.

Biblioteki wakacyjnie!
Dodano:⌚ 14.07.2017

Biblioteki wakacyjnie!

Informujemy, iż w okresie wakacji Biblioteka w Zdunach będzie czynna jak przez cały rok oprócz sobót czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00. Inaczej będzie w przypadku filii – są to placówki jednoosobowe, a wakacje to zazwyczaj również sezon urlopowy dla pracowników, a zatem:           Filia Biblioteczna w Baszkowie w okresie: od 1 sierpnia do 25 sierpnia br.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Dziś jest: 26.09

Międzynarodowy Dzień Głuchego

27.09 - Światowy Dzień Turystyki
29.09 - Dzień Aptekarza
30.09 - Dzień Chłopaka
01.10 - Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
04.10 - Dzień Ochrony Zwierząt

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa