Nasz udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

WYRÓŻNIENIE OD FUNDACJI ABCXXI

Fundacja ABCXXI ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2008/2009. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie!

Upowszechnianie czytania dzieciom poprzez przeróżne formy zajęć prowadzimy od lat 80-tych! Posiadamy już dwa Medale za tę działalność: w latach 2005/2006 oraz 2006/2007; wcześniej przyznano nam Wyróżnienie Specjalne za działania w ramach kampanii w roku szkolnym 2004/2005.

Oczywiście bardzo się cieszymy, ponieważ dzięki promowaniu założeń tej ogólnopolskiej kampanii w wielu placówkach Miasta i Gminy Zduny głośne czytanie i uczestnictwo w spotkaniach bibliotecznych i różnorodnych zajęciach z najmłodszymi są po prostu codziennością! [
DYPLOM]

VI FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

DRUGI MEDAL DLA NASZEJ BIBLIOTEKI ZA PROWADZENIE W ŚRODOWISKU KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" W ROKU SZKOLNYM 2006/2007 !!!

Baaardzo się cieszymy! Nagrodę odebrała dyrektor Biblioteki - Mirosława Szymczak, choć oczywiście na ten sukces złożyła się praca bibliotekarzy - Haliny Junory, prowadzącej Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach, Marii Nowackiej, która propaguje kampanię i organizuje czytanie w Baszkowie i Bestwinie oraz Stefanii Plewy z Filii Bibliotecznej w Konarzewie.

Uroczysty VI Finał kampanii społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się 31 marca 2008 r. w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Gościem specjalnym uroczystości był w tym roku Jim Trelease, główny amerykański propagator idei głośnego czytania dzieciom i autor bestsellerów na ten temat, który przyjechał do Polski na zaproszenie Fundacji ABC XXI. Jim Trelease wygłosił wykład na temat akcji czytania dzieciom.

Uroczystość prowadzili znani aktorzy: JOANNA TRZEPIECIŃSKA i PIOTR POLK. Ci Państwo, jak i Janusz Tylman i Bogdan Hołownia (akompaniujący J. Trzepiecińskiej) uświetnili finał muzyką i piosenką. Wystąpili też aktorzy Teatru Żydowskiego, który gościł propagatorów kampanii.

Honory wieczoru pełniła Irena Koźmińska, Prezes Fundacji, która wraz z Elżbietą Olszewską - członkiem Zarządu i dyrektorem programowym Fundacji ABC XXI - "Cała Polska Czyta Dzieciom” - wręczała przyznane wyróżnienia: medale i statuetki.

Spotkanie było wspaniale dopracowane organizacyjnie, co jest z pewnością zasługą pracowników i wolontariuszy Fundacji ABC XXI.

V FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

O jeden szczebelek wyżej! Fundacja ABC XXI przyznała Mirosławie Szymczak i Bibliotece Wyróżnienie Specjalne - Medal, w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2005/2006.

V Jubileuszowy Finał Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” odbył się w Teatrze Narodowym w Warszawie pod koniec marca pod Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego. W trakcie gali nagrodzono najlepszych Liderów, Koordynatorów i Sprzymierzeńców kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom”, wśród których znalazła się także nasza Biblioteka! Podczas uroczystości odbył się również program artystyczny z udziałem: E. Flinty, M. Jeżowskiej, K. Rusin, J. Baczyńskiego, R. Bryndala, J. Cygana, M. Damięckiego, R. Lipko, Z. Zamachowskiego, aktorów Teatru AKT oraz M. Rodowicz w koncercie finałowym.

IV FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Jesienią 2005 roku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2004/2005. Biblioteka Publiczna w Zdunach otrzymała Wyróżnienie Specjalne.