Tu migamy!

Dodano:⌚ 11.09.2012

W czerwcu 2008 roku grupa bibliotekarzy z Wielkopolski ukończyła kurs języka migowego, zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Zajęcia prowadzone były przez rekomendowanych wykładowców Polskiego Związku Głuchych i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Zdaniem organizatorów świadczy to o dążeniu bibliotek do likwidowania barier komunikacyjnych i rozszerzania oferty kulturalnej na specyficzną grupę użytkowników, jakimi są osoby niesłyszące.

W kursie uczestniczyła także pracownica Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny - Maria Nowacka, która dzięki znajomości języka migowego służy pomocą wszystkim osobom niesłyszącym, pragnącym skorzystać z usług zdunowskiej biblioteki lub jej filii w Baszkowie.

Maria Nowacka opracowała również logo informujące o tym, że pracownicy danej książnicy posługują się językiem migowym. Podczas zajęć uczestnicy kursu zaproponowali kilka projektów znaku informującego o tym, że w danej bibliotece można komunikować się w języku mogowym. Spośród zgłoszonych projektów wybrano logo, którego autorką jest właśnie nasza koleżanka - Maria Nowacka.

E-mail do Pani Marii Nowackiej: biblioteka.baszkow@wp.pl

Międzynarodowy Dzień Głuchego