Filie

KIEROWNIK
 Maria Nowacka  Emilia Swendracka
KSIĘGOZBIÓR

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2013r. - 11.717 woluminów.

Oprócz książek można wypożyczać audiobooki, czasopisma i gazety.

Stan księgozbioru na dzień 31.12.2013r. - 7.761 woluminów.

Oprócz książek można wypożyczać audiobooki, czasopisma i gazety.

DZIAŁALNOŚĆ. PARTNERSTWO

Systematycznie współpracuje:

• z miejscową Szkołą Podstawową, przygotowując lekcje biblioteczne, konkursy, wieczory poezji, spotkania autorskie;
  • z Domem Pomocy społecznej w Baszkowie - organizując zajęcia biblioterapii, kursy komputerowe, prezentacje multimedialne;
  • z Oddziałem Przedszkolnym w Bestwinie - promując książkę wśród dzieci przedszkolnych poprzez spektakle teatralne, spotkania.

W bibliotece:

• organizowane są komputerowe kursy: języka angielskiego oraz o finansach,
  • prowadzona jest akcja bookcrossingu, czyli uwalniania książek,
  • odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, wernisaże wystaw, baliki dla dzieci, wakacje i ferir z książką, prezentacje multimedialne i inne wydarzenia kulturalne.

Systematycznie współpracuje:

• z Oddziałem Przedszkolnym w Konarzewie - promując książkę wśród dzieci przedszkolnych;
  • ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Konarzewie - organizując lekcje biblioteczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, zajęcia biblioterapeutyczne.

W bibliotece:

• organizowane są komputerowe kursy: języka angielskiego oraz o finansach,
  • prowadzona jest akcja bookcrossinguczyli uwalniania książek,
  • odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, wernisaże wystaw, baliki dla dzieci, wakacje i ferir z książką, prezentacje multimedialne i inne wydarzenia kulturalne; powstała "MAŁA GALERIA".
LOKAL
W 2009 roku filia została gruntownie wyremontowana, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; zlikwidowano bariery dla osób niepełnosprawnych - jest podjazd do budynku oraz krzesło schodowe, umożliwiające dotarcie na kondygnację biblioteki. Jej lokal prezentuje się nowocześnie; ma powierzchnię 96m2. Od 2011 roku - po gruntownej modernizacji budynku przez Gminę w ramach dofinansowania PROW filia dysponuje nowocześnie zaaranżowanym lokalem o powierzchni 144,3m2.
KOMPUTERYZACJA - BEZPŁATNY DOSTĘP DO INTERNETU

Obie biblioteki wiejskie w gminie Zduny są CAŁKOWICIE SKOMPUTERYZOWANE - wszystkie procesy inwentaryzacji oraz udostępniania zbiorów odbywają się komputerowo.

Do dyspozycji mieszkańców są 3 stanowiska komputerowe, z bezpłatnym dostępem do internetu.

PRASA

Czasopisma i prasa regionalna - dostępne na miejscu lub do wypożyczenia do domu:

1. Czasopisma i gazety bieżące:
    • Newsweek Polska
    • Zdrowie
    • Gazeta Krotoszyńska
    • Rzecz Krotoszyńska
    • Kurier Zdunowski.
  2. Czasopisma, które już nie ukazują się lub krótych prenumerata nie jest kontynuowana:
    • Aura
    • Cogito
    • Victor Gimnazjalista
    • Poznaj Świat.

Informacje o dostępnych rocznikach i/lub numerach w zakładce ogólnej "ZBIORY".

1. Czasopisma i gazety bieżące:
    • Cogito
    • Victor Gimnazjalista
    • Zdrowie
    • Gazeta Krotoszyńska
    • Rzecz Krotoszyńska
    • Kurier Zdunowski.
    • Aura
    • Zdrowa żywność zdrowy styl życia

Informacje o dostępnych rocznikach i/lub numerach w zakładce ogólnej "ZBIORY".

Wydarzenia w Filii w Baszkowie Wydarzenia w Filii w Konarzewie