Uwaga! Ta strona może używać plików cookies w celu przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Biblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka ZdunyBiblioteka Zduny

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9, 63-760 Zduny tel.62 721 51 72 fax.62 722 08 97 biblioteka@zduny.pl

W nowym roku zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!
Dodano:⌚ 07.01.2021

W nowym roku zapraszamy po bezpłatną książkę dla Twojego dziecka!

Nasza biblioteka wraz z filiami zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat po odbiór bezpłatnej „Wyprawki Czytelniczej”  w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” (obejmuje dzieci urodzone w latach 2014 – 2015 – 2016 - 2017). Kampania "Mała książka - wielki człowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Osiecka - książki i serial
Dodano:⌚ 04.01.2021

Osiecka - książki i serial

Dużym zainteresowaniem cieszy się polski serial telewizyjny opowiadający historię poetki Agnieszki Osieckiej od lat młodości do jej śmierci. Premiera miała miejsce 25 grudnia br. na antenie TVP1. Prócz samej biografii intrygujące jest tło obyczajowe, artystyczne oraz polityczne, na którym rozwija się akcja - lata ’90 XX wieku. W związku z tym, proponujemy naszym czytelnikom książki autorstwa poetki ale i te, będące zapisami długich rozmów z nią prowadzonych.

U nas – bezpłatna gazeta
Dodano:⌚ 28.12.2020

U nas – bezpłatna gazeta

Od 23 grudnia 2020 roku w holu biblioteki w Zdunach, można zaopatrzyć się w bezpłatną gazetę, która okazuje się raz w miesiącu - papierowa wersja strony www.naszemiasto.pl  stworzona by informować mieszkańców Krotoszyna i okolic o najważniejszych wydarzeniach w naszym powiecie! Przy okazji – zapraszamy mieszkańców Zdun do odwiedzania Biblioteki od poniedziałku do piątku w godz.

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym
Dodano:⌚ 24.12.2020

Godziny funkcjonowania bibliotek w okresie świątecznym

Informujemy, iż w czwartki:   24 i 31 grudnia br. Biblioteka w Zdunach będzie nieczynna. W pozostałe dni - bez zmian; jesteśmy od 10.00 do 18.00; w soboty nieczynne.     Filia Biblioteczna w Baszkowie będzie nieczynna w dniach 24.12.20 r. oraz 31.12.2020 r. w pozostałe dni bez zmian.     Filia Biblioteczna w Konarzewie będzie nieczynna w dniach 24.12.2020 r., 30-31.12.2020; w pozostałe dni bez zmian.

Minimediacje z Katarzyną Dworaczyk
Dodano:⌚ 14.12.2020

Minimediacje z Katarzyną Dworaczyk

Dnia 11 grudnia 2020r. w ramach projektu „BiblioMALUCH” na profilu społecznościowym Facebook BPGiM Zduny transmitowaliśmy wykład Katarzyny Dworaczyk pt.” MINIMEDIACJE, czyli jak zaopiekowanie się konfliktem sprawia, że konflikty….znikają”.   Spotkanie zadedykowane rozwiązywaniu konfliktów między rodzicami/opiekunami a dzieckiem miało na celu podkreślić sposób, w jaki dorośli powinni reagować  na odmienne zdanie dziecka w wybranych sytuacjach.

Nagrodził nas  Zarząd Województwa Wielkopolskiego!
Dodano:⌚ 08.12.2020

Nagrodził nas Zarząd Województwa Wielkopolskiego!

2 grudnia 2020 r., podczas uroczystej Gali rozdania nagród laureatom XXI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, dyrektor  Mirosława Szymczak odebrała nagrodę dla Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny w wysokości 5.000,00 zł. W tym roku uroczystość odbyła się   w wirtualnej przestrzeni w wersji on-line.

Wioletta Piasecka online!
Dodano:⌚ 26.11.2020

Wioletta Piasecka online!

Kto nie mógł uczestniczyć w premierze książki "Przyjdzie pogoda na miłość", 30 września br. w naszej bibliotece - ma okazję wziąć udział w spotkaniu online z autorką już w poniedziałek 30 listopada. Podczas transmisji wideo na żywo czytelnicy naszej biblioteki i filii będą mogli zgłosić się do udziału w losowaniu – zwycięzcy zostanie przekazany egzemplarz książki autorstwa Wioletty Piaseckiej.

Zasady wypożyczania
Dodano:⌚ 25.11.2020

Zasady wypożyczania

Przypominamy, że na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. - w dniach 7 - 29 listopada 2020 r. - do Bibliotek w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie NIE BĘDZIE MOŻNA WCHODZIĆ; w tym okresie nie będą organizowane spotkania.  Jest jednak możliwość zwrócenia  i wypożyczenia  książek w dniach: poniedziałek – piątek                                          godz.

Czytam i brykam! Jak z czytania uczynić zabawę dla dziecka i dla dorosłego?
Dodano:⌚ 17.11.2020

Czytam i brykam! Jak z czytania uczynić zabawę dla dziecka i dla dorosłego?

W piątek, 13 listopada 2020 r. „gościliśmy” Małgorzatę Swędrowską – pedagog, nauczyciel, wykładowca akademicki, a przede wszystkim autorka książek dla najmłodszych. Spotkanie po raz pierwszy odbyło się na naszej stronie Facebook, na żywo! Autorka przedstawiła dzieciom kilka własnych książek, a  ich rodzicom opowiedziała o czytaniu wrażeniowym. Ponadto, odwołując się do własnych doświadczeń – nauczyciela i rodzica czwórki dzieci – przekazała ważne informacje na temat spędzania czasu wspólnie z dziećmi - przy książce, podpowiadając co i jak czytać z pociechami oraz  jaka jest najlepsza pora na czytanie.

Komunikat
Dodano:⌚ 07.11.2020

Komunikat

Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. Biblioteki w Zdunach, Baszkowie i Konarzewie będą NIECZYNNE w dniach 7 - 29 listopada 2020 r.   Zduny: Kontakt: 62 7215172         e-mail: biblioteka@zduny.pl             FB:https://www.facebook.com/BPGiMZduny      IG: https://www.

Ćwiczymy umysł!
Dodano:⌚ 02.11.2020

Ćwiczymy umysł!

W czwartek, 29 października wznowiliśmy spotkania z zakresu „gimnastyki mózgu” z certyfikowaną trenerką, pedagogiem i  socjoterapeutką – panią Lidią Wasielak, mające na celu usprawnianie pracy mózgu, wzmacnianie pamięci i koncentracji uwagi, poszerzanie zasobów intelektualnych. Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy całkowicie on-line! Kolejne spotkanie już w czwartek 05 listopada br.

Z bibliotecznego pamiętnika
Dodano:⌚ 30.10.2020

Z bibliotecznego pamiętnika

We wtorek, 27 października odbyło się pierwsze z serii spotkań pt. „Z bibliotecznego pamiętnika”, w którym uczestniczyła grupa seniorów z Gminy i Miasta Zduny. Wydarzenie - całkowicie on-line – polegało na przeglądzie zdjęć z kronik bibliotecznych z lat 2000-2005. Seniorzy mieli możliwość przywołać wspomnienia ze spotkań sprzed lat, powspominać osoby, których już nie ma wśród nas, ale  i  też podpowiedzieć nam,  jakie z wydarzeń chętnie by powtórzyli.

Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz 2020
Dodano:⌚ 27.10.2020

Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz 2020

Laureatką tegorocznej Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" została  Agnieszka Dauksza za książkę pt. „Jaremianka. Biografia”. Informujemy o tym fakcie, ponieważ tytułowa postać - Jaremiankaczyli  Maria Jarema to  wyjątkowa, polska malarka, rzeźbiarka i scenografka. Jej biografia to zarazem historia emancypacji kobiet, ich solidarności oraz sile i wspólnocie; to historia miłości kobiety silnej, która nie poddała się presji patriarchalnych wzorów podległej żony i macierzyństwa.

Bezpieczeństwo czytelników
Dodano:⌚ 20.10.2020

Bezpieczeństwo czytelników

Ze względu na panującą sytuację przypominamy naszym czytelnikom, że: książki można zamawiać telefonicznie, korzystając z katalogu online, lub – bezpośrednio - w bibliotece; stanowiska komputerowe oraz X box – niedostępne; w wypożyczalni może przebywać maksymalnie 1 czytelnik (z wyjątkiem rodzin); obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu; obowiązkowo zasłaniamy nos i usta; książki po zwrocie przechodzą 5 dniową kwarantannę zanim zostaną ponownie wypożyczone.

Z bibliotecznego pamiętnika
Dodano:⌚ 14.10.2020

Z bibliotecznego pamiętnika

Zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta Zduny do udziału w pilotażowym spotkaniu pt. „Z bibliotecznego pamiętnika”. Spotkanie odbędzie się całkowicie online i jest  skierowane do osób 60+ oraz innych uczestników bibliotecznych spotkań z lat ubiegłych. „Z bibliotecznego pamiętnika” ma na celu: pokazanie czytelnikom innej formy spędzenia czasu wolnego; zapoznanie osób 60+ (i nie tylko) z nowymi technologiami; przełamanie strachu przed korzystaniem z komputera i Internetu (Skype, YT); utrzymywanie relacji biblioteka -czytelnik w czasie,  kiedy spotkania stacjonarne są niemożliwe.

Literacka Nagroda Nobla 2020
Dodano:⌚ 09.10.2020

Literacka Nagroda Nobla 2020

Louise Glück otrzymała Nagrodę Nobla za "jej niepowtarzalny poetycki głos, który swoim surowym pięknem czyni życie każdego z nas uniwersalnym".   Urodzona w Nowym Jorku w 1943 r., dorastała na Long Island. Louise Glück jest znana z wrażliwości i wglądu w samotność, relacje rodzinne i ich rozpad, a także rozważań na temat śmierci. Żadna z książek poetki, która w 1993 otrzymała Pulitzera, nie została przetłumaczona na język polski.

Nagroda Literacka Nike 2020
Dodano:⌚ 09.10.2020

Nagroda Literacka Nike 2020

Radek Rak został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike za "Baśń o wężowym sercu, albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Uroczystość ogłoszenia laureata i wręczenia nagrody odbyła się w niedzielny wieczór w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Radek Rak to 33-letni polski pisarz fantastyki oraz lekarz weterynarii. Za swoją powieść „Puste niebo” w 2017 roku otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im.

I JUŻ PO PREMIERZE
Dodano:⌚ 02.10.2020

I JUŻ PO PREMIERZE

Jak zapowiadaliśmy - 1 października 2020 r. gościliśmy Wiolettę Piasecką, autorkę pierwszej powieści skierowanej do dorosłych czytelników: ”Przyjdzie pogoda na miłość”. To była prawdziwa PREMIERA książki! Był toast z gratulacjami i życzeniami, przepyszny tort odzwierciedlający promowaną, nową  powieść, wystylizowana na tę okazję Autorka i oczywiście wierne grono uczestników z Burmistrzem Zdun – panem Tomaszem Chudym.

TO JUŻ DZIŚ!
Dodano:⌚ 01.10.2020

TO JUŻ DZIŚ!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukazała się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już dziś –  1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

TO JUŻ JUTRO!
Dodano:⌚ 30.09.2020

TO JUŻ JUTRO!

Przed nami wyjątkowe spotkanie promujące pierwszą książkę skierowaną do dorosłych czytelników, a napisaną przez Wiolettę Piasecką! Powieść „Przyjdzie pogoda na miłość” ukaże się w salonach Empik w całej Polsce 30 września br., a u nas  - już następnego dnia – 1 października 2020 roku o godz. 18.00  jej PREMIERA  i spotkanie z autorką – Wiolettą Piasecką.

Wczytaj wcześniejsze wiadomości
Wczytywanie obrazów...

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00
soboty: 9:00 - 12:00 (w okresie nauki szkolnej)

Dziś jest: 25.0127.01 - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
02.02 - Dzień Świstaka

Tu jesteśmy!

Kliknij, aby przejsć do mapy

Mapa